Sevgililer Günü Kiev Turu


14 Şubat Cuma 06:55 Gidiş – 16 Şubat Pazar 20:00 Dönüş

Ukraine İntl. Hava Yolları Ankara Esenboğa Havalimanı Kalkışlı
2 Gece Kiev’de Kahvaltı Dahil Konaklama
Kiev Şehir Turu
Türkçe Rehberlik

1. Gün 14 Şubat Cuma: Ankara, Kiev

Gezimizin ilk günü Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberimiz ile buluşarak başlıyor. Saat 06:55’de Kiev’e haraeket ediyoruz. Havalimanında bekleyen aracımız ile Kiev şehir turumuza başlıyoruz. Opera ve Bale Binası, Shevchenko Üniversitesi’ni gezip güzel iç mekanı ile ünlü görkemli St. Volodymyr Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Rehberiniz size burada bulunan St. Barbara’nın kalıntılarını gösterecek. Ardından, şirin bir parkla çevrili antik Golden Gates’i, UNESCO listesinde yer alan St. Sofia Katedrali ve Khmelnitskiy’e anıtını ve Kreschatiy Parkı’ndaki Dostluk Kemeri’ni görecek, Dinyeper Nehri’nin çarpıcı manzarasına hayran kalacaksınız. Son durağımız ise Kreschatik Caddesi ve Nezalezhnosti Meydanı olacak. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız Kiev eğlence hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme Kiev.

2. Gün 15 Şubat Cumartesi: Kiev

Sabah kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecherskaya Lavra Manastırı için hareket ediyoruz. İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan tekne turuna katılabilirler. Gezimiz sonrası otele dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Geceleme Kiev.

3. Gün 16 Şubat Pazar: Kiev, Ankara

Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra odaları boşaltıp rehberimizin belirttiği saate kadar alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte otel lobisinde buluşarak Havalimanı’na gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat 20:00’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya varışımızla beraber turumuzu sona erdiriyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

* Ukraine International Hava Yolları Gidiş – Dönüş Uçak Bileti,
* 3 veya 4 Yıldızlı Hotellerde 2 Gece Konaklama,
* 2 Öğün Sabah Kahvaltısı
* Panoramik Kiev Şehir Gezisi,
* Türkçe Rehberlik Hizmeti,

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt Dışı Çıkış Harcı,
* Öğlen & Akşam Yemekleri,
* Ekstra Tur & Geziler,
* Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
* Minibar, Laundry Vb. Hotel Harcamaları,
* Kişisel Harcamalar

TEK KİŞİ KONAKLAMA FİYATIMIZ 299€

EKSTRA TUR VE GEZİLER

Kiev Gece Eğlencesi Turu: Sizleri gece kulüplerinde renkli Kiev gece hayatının tadını sabaha kadar çıkarmaya davet ediyoruz.

2. Dünya Savaşı Müzesi & Pecherskaya Lavra Manastırı: 2. Dünya Savaşı Müzesi Alman – Sovyet Savaşı’nı anmak için yapılan kompleksidir. Hemen yakınında Anavatan Anıtı yer alır. Pecherskaya Lavra Manastırı tarihi Ortodoks Hıristiyan manastırıdır. Lavra, 1051 yılında mağara manastırı olarak kuruluşundan bu yana Doğu Ortodoks Hıristiyanlığının önemli merkezi olmuştur.

Kiev Dneper Nehri Tekne Turu: Dinyeper, Avrupa’nın en büyük nehirlerinden biridir. Rusya’dan Belarus ve Ukrayna’dan geçmektedir. Kiev’in doğal güzelliklerini nehir turu esnasında keşfetme fırsatı bulacaksınız.

Çernobil Turu: 26 Nisan 1986 tarihinde Çernobil şehrinde konuşlu olan Çernobil Nükleer Santrali’nde yapılan bir deney esnasında meydana gelen nükleer kaza sonrası bir gecede boşaltılan ve günümüzde kimsenin yaşamadığı bu hayalet şehri gezeceğiz.

Rezervasyon için buraya tıklayın.